Välkommen till Örnsköldsviks kommun

 

Varje år genomför Örnsköldsviks kommun cirka 150 upphandlingar och köper in varor och tjänster för drygt 600 miljoner kronor. Här hittar du information om våra aktuella upphandlingar.
Under Avtalsdatabas hittar du alla ramavtal som kommunkoncernen har med leverantörer. Du hittar mer information om Örnsköldsviks kommun och om upphandlingar på Örnsköldsviks kommuns hemsida.

 

Kontakta gärna våra medarbetare vid upphandlingsenheten om du har frågor eller funderingar som rör upphandling.

 

Jens

Jens Hannemann

Upphandlingschef
Tfn: 0660-888 63
jens.hannemann@ornskoldsvik.se

 

 

Anne-Sofie

Anne-Sofie Westerlind

Upphandlingsassistent

Tfn: 0660-785 94, 26 50 33
anne-sofie.westerlind@ornskoldsvik.se

 Karin

 

Karin Berg Bertils

Upphandlare
Tfn: 0660-888 92
karin.berg.bertils@ornskoldsvik.se

 Malin N

 

Malin Nyman

Upphandlare
Tfn: 0660-886 38

malin.nyman@ornskoldsvik.se

 

 Maria

  

Maria Gimbergsson

Upphandlare
Tfn: 0660-884 02

maria.a.gimbergsson@ornskoldsvik.se

 Malin W

 

Malin Westman

Upphandlare
Tfn: 0660-885 57
malin.a.westman@ornskoldsvik.se
 Adrian

 

Adrian Lindström

Upphandlare

0660-881 94
adrian.lindstrom@ornskoldsvik.se
   

 

 

 

 
What do you want to do ?
New mail
 
 
What do you want to do ?
New mail